Tencent dominuje hernému trhu s vysokými príjmami a celosvetovými investíciami

V súčasnosti sa odhaduje, že priemysel videohier má hodnotu 300 miliárd dolárov a o kúsok koláča bojuje niekoľko popredných spoločností. 

Čínsky Tencent je najväčším hráčom na trhu s podielmi vo veľkých herných štúdiách ako Riot Games, Ubisoft a Activision. Ďalším významným hráčom v tomto odvetví je Sony, japonský elektronický gigant, ktorý predal viac ako 500 miliónov konzol PlayStation a vlastní niekoľko štúdií, ktoré vyvinuli exkluzívne tituly, ako napríklad ságu ‚Spider-Man‘. 

Existuje aj Microsoft, ktorý už získal populárne hry ako „Minecraft“ a „Fallout“ a jeho najnovšiu ponuku na kúpu Activision Blizzard za 69 miliárd dolárov vyšetrujú regulačné orgány v Spojených štátoch, Európskej únii a Británii. Na druhej strane, Nintendo vyniká tým, že sa spolieha výlučne na svoje interné hry, ako sú „Mario“, „Zelda“ a „Pokémon“, a výrazne sa zameriava na konzolu Switch. 

Niekoľko popredných vydavateľov ako Take-Two a Ubisoft zostáva nezávislých, no v budúcnosti by sa mohli stať akvizičnými cieľmi. Niektoré časti tohto odvetvia naďalej zaznamenávajú výrazný rast, pričom Sega nedávno kúpila výrobcu „Angry Birds“ Rovio za viac ako 770 miliónov dolárov. 

Záverom možno povedať, že priemysel videohier neustále rastie a vyvíja sa, pričom hlavní hráči súperia o dominanciu prostredníctvom fúzií a akvizícií. Zatiaľ čo Tencent, Sony, Microsoft a Nintendo sú veľkými hráčmi v tomto odvetví, stále existuje veľa nezávislých vývojárov hier so značným vplyvom. 

Najpopulárnejšie hry

fermer

Résultats de votre recherche