Budúcnosť Nintenda závisí od vydania novej hry „Zelda“.

Nintendo vkladá svoje nádeje do najnovšej časti 40-ročnej franšízy „Zelda“, aby oživila svoje podnikanie po predpovedaní poklesu ziskov v tomto roku. 

„Tears of the Kingdom“ vyšiel v piatok 12. mája 2023 s klipmi, ktoré už kolovali online, získali milióny zhliadnutí a vyvolali medzi fanúšikmi horúčkovité vzrušenie. Zo série princeznej Zeldy a elfského bojovníka Link sa od roku 1986 celosvetovo predalo 125 miliónov kópií. Zelda pomohla presadiť koncepciu hier „otvoreného sveta“, ktoré teraz možno vidieť v populárnych tituloch ako 'Grand Theft Auto' a ' Skyrim'. 

Hlavnou výzvou tohto roka je zvýšiť predaj starnúcej konzoly Switch od Nintenda, ktorá je na pultoch už sedem rokov. Analytici predpovedajú, že hra bude „najväčším prispievateľom k predajom Nintenda v tomto roku“. Napriek pretrvávajúcej popularite franšíz Nintendo, vrátane nedávno vydaného filmu „Super Mario Bros. Movie“, spoločnosť predpovedala 21% pokles čistého zisku v tomto roku, vďaka čomu je úspech vydania Zeldy kľúčový pre financie spoločnosti. 

Photo Credits : Photographie PHILIP FONG / AFP© 

With ETX / DailyUp

Najpopulárnejšie hry

Zatvoriť

Výsledky vašeho vyhledávání