Minecraft dosiahol bezkonkurenčný úspech

„Minecraft“, najpredávanejšia videohra všetkých čias, si získala celosvetovú popularitu tým, že zaujala rôznorodé publikum vrátane študentov, aktivistov a zabávačov.  

S viac ako 300 miliónmi predaných kópií sa hra „Minecraft“ pevne etablovala ako najpredávanejšia videohra všetkých čias. Táto sandboxová hra, ktorú vytvoril Markus „Notch“ Persson a neskôr vyvinula a vydala spoločnosť Mojang Studios, si od svojho prvého vydania v roku 2011 získala široké a rôznorodé publikum.  

Hra „Minecraft“ skutočne prekročila tradičné herné hranice a stala sa všestrannou platformou pre tvorivosť, vzdelávanie a budovanie komunity. Vďaka svojim nekonečným možnostiam tvorby obsahu je napríklad obľúbený medzi youtubermi a streamermi. Influenceri vytvárajú videá, v ktorých prezentujú svoje stavby, výzvy na prežitie a vlastné herné režimy, čím priťahujú milióny divákov. Tvorivý režim hry „Minecraft“ tiež umožňuje umelcom popustiť uzdu svojej fantázie bez obmedzení, čo vedie k vzniku obdivuhodných krajiniek, surrealistických stavieb a fantastických svetov.  

Na záver možno povedať, že hra „Minecraft“ dosiahla bezkonkurenčný úspech a dosah tým, že oslovila široké spektrum používateľov. Vďaka svojej vzdelávacej hodnote, potenciálu pre aktivizmus a tvorivým možnostiam sa stal obľúbenou a vplyvnou hrou na celom svete.  

 

Photo credits : Photographie FREDERIC J. BROWN / AFP©  

With ETX / DailyUp 

 

Najpopulárnejšie hry

Zatvoriť

Výsledky vašeho vyhledávání