Hra The Sims 4 spolupracovala s Winnie Harlow, významnou osobnosťou, ktorá má vitiligo

Vo videohernom priemysle je badateľný trend akceptovania rozmanitosti a inkluzívnosti. Vývojári a vydavatelia hier si čoraz viac uvedomujú, že je dôležité, aby vo svojich hrách predstavovali rôzne skúsenosti, perspektívy a identity.  

Prostredie videohier, v ktorom kedysi dominovali bieli heterosexuálni mužskí protagonisti, prechádza výraznou transformáciou, keďže toto odvetvie prijíma rozmanitosť a inkluzívnosť. Preč sú časy, keď boli hrdinovia zobrazovaní výlučne ako svalnatí muži, pretože vývojári hier si čoraz viac uvedomujú dôležitosť toho, aby vo svojich výtvoroch odrážali bohatstvo a rozmanitosť ľudstva.  

Tento posun smerom k rozmanitosti je zrejmý zo širokej škály postáv, ktoré sa teraz objavujú vo videohrách. Od protagonistov rôznych etník, pohlaví a sexuálnych orientácií až po postavy s rôznym typom postavy, schopnosťami a pôvodom - zastúpenie rozmanitých identít sa na herných platformách stáva čoraz častejším. Hráči majú teraz možnosť zažiť príbehy a perspektívy, ktoré viac odrážajú svet, v ktorom žijeme, čo podporuje väčší pocit spojenia a empatie s postavami, s ktorými sa stretávajú. 

Napríklad pridanie postáv s vitiligom do hry The Sims 4 odráža záväzok k inkluzívnosti a zdôrazňuje potenciál videohier zvyšovať povedomie a podporovať empatiu voči osobám žijúcim so zdravotným stavom a postihnutím. Spoluprácou s Winnie Harlowovou, významnou osobnosťou, ktorá má vitiligo, preukázali vývojári hry The Sims 4 premyslený a autentický prístup k reprezentácii tohto aspektu rozmanitosti.  

Photo Credits : Photography The Sims 4 / YouTube©  

With ETX / DailyUp

Najpopulárnejšie hry

Zatvoriť

Výsledky vašeho vyhledávání