Vedeli ste, že „Monster Strike“ bola najvýnosnejšia mobilná hra v Japonsku v roku 2022?

Japonský trh s videohrami predstavuje jedinečnú krajinu, v ktorej vládnu mobilné hry a trochu rezervovaný postoj k zahraničnej produkcii.

Počas Tokyo Game Show, ktorá je známa ako jedna z najväčších svetových výstav videohier, sa nám podarilo získať kľúčové poznatky o japonskom trhu videohier, často označovanom ako „desiate umenie“.

Ako uviedla spoločnosť na analýzu trhu Statista, v roku 2022 bolo Japonsko tretím najväčším trhom s videohrami na svete, po Spojených štátoch a Číne. Mobilné hry skutočne zohrávajú podstatnú úlohu na japonskom trhu videohier a podľa odhadov Kadokawa Ascii prispievajú k viac ako 60 % príjmov tohto odvetvia. Je pôsobivé, že približne jedna tretina japonskej populácie sa venuje tejto činnosti.

Najviac zarábajúcou mobilnou hrou v Japonsku v roku 2022 bola výrazne speňažená prostredníctvom mechaniky gacha „Monster Strike“. Minulý rok priniesla svojmu vydavateľovi Mixi príjmy takmer 600 miliónov dolárov. Naopak, zahraničné hry sa na japonskom trhu presadzujú len ťažko a podľa Hidekiho Yasudu je tento trend predovšetkým otázkou výberu konzoly.

Najpopulárnejšie hry

fermer

Résultats de votre recherche