Bola predstavená náhlavná súprava Vision ProSource:

Spoločnosť Apple urobila významné oznámenie o produkte tým, že predstavila svoj prvý headset so zmiešanou realitou, Vision Pro, ktorého cieľom je konkurovať spoločnosti Meta, ktorá stojí za Facebookom. 

Hoci trh so zmiešanou realitou prilákal predovšetkým hráčov videohier a technologických nadšencov, Apple sa snaží rozšíriť svoj dosah. Vision Pro, ktorého cena je 3 499 dolárov a má byť uvedený na trh začiatkom budúceho roka v Spojených štátoch, získal pozitívnu počiatočnú spätnú väzbu. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook ho opísal ako revolučný produkt, pričom zdôraznil výkon, ponorenie a schopnosti, ktoré môže poskytnúť iba spoločnosť Apple. Na rozdiel od svojich konkurentov sa Vision Pro zameriava na poskytovanie technológie zmiešanej reality a poskytuje používateľom zážitok, ktorý kombinuje virtuálne prvky s ich fyzickým prostredím. 

Vďaka svojmu elegantnému dizajnu a dôrazu na minimalizmus sa spoločnosť Apple snaží prekonať výzvy, ktorým čelia iné náhlavné súpravy pre virtuálnu realitu, pokiaľ ide o pohodlie a prijatie. Premietaním očí používateľa na externú obrazovku má Apple v úmysle vytvoriť plynulejší a pohlcujúci zážitok. Uvedením na trh sa Apple dostáva do kolízie s Meta, ktorá nedávno rozšírila svoj rad sád pre virtuálnu realitu Quest. 

Photo Credits : Photography JOSH EDELSON / AFP© 

With ETX / DailyUp

Najpopulárnejšie hry

Zatvoriť

Výsledky vašeho vyhledávání